Киевская Русь
Шануємо традиції, оберігаємо сьогодення,
творимо майбутнє
                        

Добровільне страхування наземного транспорту

СК «Київська Русь» (страховик) укладає договори добровільного страхування наземного транспорту з фізичними особами (страхувальниками) з метою відшкодування їм матеріального збитку, що може виникнути у разі настання страхового випадку.

Страховими випадками за договором страхування наземного транспорту є пошкодження або знищення автотранспортного засобу внаслідок:
 • дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)
 • стихійних лих (повені, бурі, буревію, смерчу, цунамі, шторму, зливи, граду, обвалу, лавини, зсуву, виходу ґрунтових вод, паводку, селю, удару блискавки, просадки ґрунту, землетрусу), падіння предметів (дерев, льоду тощо), нападу тварин, а також пожежі чи вибуху в автотранспортному засобі
 • протиправних дій третіх осіб
 • незаконного заволодіння транспортним засобом (угону або викрадення автотранспортного засобу).

Договір страхування може бути укладений як за повним переліком ризиків («повне КАСКО»), так і за комбінаціями окремих ризиків. При цьому, ризик незаконного заволодіння страхується тільки разом із ризиком ДТП.

СК «Київська Русь» приймає на страхування мотоцикли, легкові автомобілі та мікроавтобуси, термін експлуатації яких з моменту випуску заводом-виробником не перевищує 10 років, а також вантажні автотранспортні засоби, причепи до них та автобуси з терміном експлуатації до 15 років на момент укладення договору страхування.

Страхова сума визначається за згодою між страховиком і страхувальником, виходячи з дійсної (оціночної) вартості транспортного засобу. Транспортний засіб може бути застраховано:
 • на повну вартість. При цьому страхова сума дорівнює дійсній (оціночній) вартості транспортного засобу на дату укладення договору страхування
 • на суму, що є часткою від повної вартості. У такому випадку збитки відшкодовуються пропорційно співвідношенню страхової суми до дійсної (оціночної) вартості транспортного засобу.

Мінімальна страхова сума за договором добровільного страхування наземного транспорту становить 20 тисяч гривень.

Договір страхування може бути укладений як на користь страхувальника, так і на користь іншої особи – вигодонабувача, визначеної страхувальником.

Договір страхування укладається тільки за умови власної участі страхувальника у відшкодуванні збитків з встановленням безумовної франшизи, у відсотках від страхової суми або в абсолютному виразі.

Договір страхування набуває чинності з дня надходження визначеної у договорі суми страхового платежу або її частки (якщо у договорі обумовлена можливість сплати страхового платежу частинами) на рахунок страховика.

Страховий тариф – це розмір страхового внеску (плати за страхування), визначений у відсотках від страхової суми.

До основних чинників, від яких залежить розмір страхового тарифу, належать:
 • тип та марка транспортного засобу (ТЗ)
 • термін експлуатації ТЗ
 • місце зберігання ТЗ
 • кількість та водійський стаж осіб, що допущені до управління ТЗ
 • наявність та тип пристроїв, що перешкоджають викраденню ТЗ
 • розмір франшизи
 • територія страхового покриття.

Період страхування транспортного засобу може становити від одного місяця до одного року.

Зберігання транспортного засобу в нічний час на стоянці, що охороняється не є обов’язковою умовою договору страхування!

У разі настання страхового випадку в результаті дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) страхувальник зобов’язаний надати страховику довідку Державтоінспекції України (або аналогічної служби, якщо така подія трапилася за межами України) про ДТП.

У випадках пошкодження лакофарбового покриття, декоративних елементів кузова, скла, приладів зовнішнього освітлення, дзеркал внаслідок попадання каміння/предметів, якщо відсутні інші пошкодження, дана умова не є обов`язковою після погодженням із страховиком.

Здійснення страхової виплати відбувається на підставі висновків товарно-дослідної експертизи або згідно рахунків СТО (за вибором страховика), у строки вказані у договорі страхування.

Збитки відшкодовуються з урахуванням або без урахування зносу транспортного засобу. Ця умова попередньо визначається у договорі страхування.

При страхуванні від ризиків «повне КАСКО» в СК «Київська Русь» діє система «Бонус-Малус», яка передбачає зниження величини страхового платежу на наступний період страхування, якщо у попередньому періоді були відсутні виплати страхового відшкодування, або збільшення страхового платежу, якщо такі виплати мали місце, внаслідок страхових випадків, що сталися з вини власника транспортного засобу або особи, що його експлуатувала.

В офісах компанії ви маєте можливість отримати додаткову інформацію та укласти договір страхування.
Укр

ПрАТ "СК "Київська Русь"

Солом'янська площа, 2, оф.703
тел./факс (+38) 0 44 248 81 76
e-mail: krus@krus.kiev.ua